T95R157K020LSAL
DigiKey Part Number
718-1647-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1647-1-ND - Cut Tape (CT)
718-1647-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95R157K020LSAL
Description
CAP TANT 150UF 10% 20V 2824
Detailed Description
150 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V 2824 (7260 Metric) 75mOhm
EDA/CAD Models
T95R157K020LSAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V