T95D156K035CZAS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
15 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 410mOhm
T95D156K035CZAS
DigiKey Part Number
T95D156K035CZAS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95D156K035CZAS
Description
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95D156K035CZAS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
410mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
35 V