Image for T86D336M016EBAL is not available
T86D336M016EBAL
DigiKey Part Number
T86D336M016EBAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T86D336M016EBAL
Description
CAP TANT 33UF 20% 16V 2917
Customer Reference
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2917 (7343 Metric) 350mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T86D336M016EBAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
350mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
16 V