ST150-100T3KI
DigiKey Part Number
ST150-100T3KI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST150-100T3KI
Description
CAP TANT 150UF 10% 100V AXIAL
Detailed Description
150 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 100 V Axial, Can 1.6Ohm
EDA/CAD Models
ST150-100T3KI Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.6Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.406" Dia x 0.766" L (10.31mm x 19.46mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
T3
Voltage - Rated
100 V