ST15-100T1KI
DigiKey Part Number
ST15-100T1KI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST15-100T1KI
Description
CAP TANT 15UF 10% 100V AXIAL
Detailed Description
15 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 100 V Axial, Can 3.5Ohm
EDA/CAD Models
ST15-100T1KI Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.5Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.219" Dia x 0.453" L (5.56mm x 11.51mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
T1
Voltage - Rated
100 V