Image for CWR26HH336KBFB\TR is not available
CWR26HH336KBFB\TR
DigiKey Part Number
CWR26HH336KBFB\TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR26HH336KBFB\TR
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Detailed Description
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15 V 2214 (5634 Metric) 800mOhm
EDA/CAD Models
CWR26HH336KBFB\TR Models
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Series
Size / Dimension
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Manufacturer Size Code
F
Tolerance
±10%
Failure Rate
B (0.1%)
Voltage - Rated
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C