Image for CWR26HC226JCGC\HR is not available
CWR26HC226JCGC\HR
DigiKey Part Number
CWR26HC226JCGC\HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR26HC226JCGC\HR
Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15 V 2711 (6728 Metric) 275mOhm
EDA/CAD Models
CWR26HC226JCGC\HR Models
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Series
Size / Dimension
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code
G
Tolerance
±5%
Failure Rate
C (0.01%)
Voltage - Rated
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
275mOhm
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C