Image for CWR26HB107KBHB\TR is not available
CWR26HB107KBHB\TR
DigiKey Part Number
CWR26HB107KBHB\TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR26HB107KBHB\TR
Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15 V 2915 (7338 Metric) 180mOhm
EDA/CAD Models
CWR26HB107KBHB\TR Models
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Series
Size / Dimension
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code
H
Tolerance
±10%
Failure Rate
B (0.1%)
Voltage - Rated
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
180mOhm
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C