CWR16DH227MCHZ is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR16DH227MCHZ is not available
CWR16DH227MCHZ
DigiKey Part Number
718-CWR16DH227MCHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR16DH227MCHZ
Description
CWR16DH227MCHZ
Detailed Description
220 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6 V 2915 (7338 Metric) 900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Size / Dimension
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)
0.125" (3.17mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
H
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6 V
Failure Rate
C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm @ 100kHz