CWR16DB106JCBB is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR16DB106JCBB is not available
CWR16DB106JCBB
DigiKey Part Number
718-CWR16DB106JCBB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR16DB106JCBB
Description
CWR16DB106JCBB
Detailed Description
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6 V 1505 (3813 Metric) 8Ohm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1505 (3813 Metric)
Size / Dimension
0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
6 V
Failure Rate
C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance)
8Ohm @ 100kHz