CWR16CH475JCAB is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR16CH475JCAB is not available
CWR16CH475JCAB
DigiKey Part Number
718-CWR16CH475JCAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR16CH475JCAB
Description
CWR16CH475JCAB
Detailed Description
4.7 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 1005 (2512 Metric) 12Ohm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1005 (2512 Metric)
Size / Dimension
0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
4 V
Failure Rate
C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance)
12Ohm @ 100kHz