Image for CWR16CC475KBAB is not available
CWR16CC475KBAB
DigiKey Part Number
718-CWR16CC475KBAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR16CC475KBAB
Description
CWR16CC475KBAB
Detailed Description
4.7 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 1005 (2512 Metric) 12Ohm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1005 (2512 Metric)
Size / Dimension
0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
4 V
Failure Rate
B (0.1%)
ESR (Equivalent Series Resistance)
12Ohm @ 100kHz