CWR16CC157JCGZ is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR16CC157JCGZ is not available
CWR16CC157JCGZ
DigiKey Part Number
718-CWR16CC157JCGZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR16CC157JCGZ
Description
CWR16CC157JCGZ
Detailed Description
150 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 2711 (6728 Metric) 1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Size / Dimension
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)
0.125" (3.17mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
G
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
4 V
Failure Rate
C (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm @ 100kHz