CWR06NH224KSA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for CWR06NH224KSA is not available
CWR06NH224KSA
DigiKey Part Number
718-CWR06NH224KSA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06NH224KSA
Description
CWR06NH224KSA
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V 1505 (3812 Metric) 17Ohm @ 100kHz
Category
Mounting Type
Surface Mount
Mfr
Package / Case
1505 (3812 Metric)
Series
Size / Dimension
0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Part Status
Active
Manufacturer Size Code
B
Capacitance
Features
High Reliability
Tolerance
±10%
Failure Rate
S (0.001%)
Voltage - Rated
50 V
Grade
Military
Type
Conformal Coated
Qualification
MIL-PRF-55365/4
ESR (Equivalent Series Resistance)
17Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C