CWR06NH155JR is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06NH155JR is not available
CWR06NH155JR
DigiKey Part Number
718-CWR06NH155JR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06NH155JR
Description
CWR06NH155JR
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V 2214 (5634 Metric) 4Ohm @ 100kHz
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Series
Size / Dimension
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Manufacturer Size Code
F
Tolerance
±5%
Failure Rate
R (0.01%)
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C