CWR06NH104KB/HR is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06NH104KB/HR is not available
CWR06NH104KB/HR
DigiKey Part Number
718-CWR06NH104KB/HRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06NH104KB/HR
Description
CWR06NH104KBHR
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V 1005 (2512 Metric) 22Ohm @ 100kHz
Package / Case
1005 (2512 Metric)
Series
Size / Dimension
0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±10%
Failure Rate
B (0.1%)
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
22Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C