CWR06NC684MPC is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06NC684MPC is not available
CWR06NC684MPC
DigiKey Part Number
718-CWR06NC684MPC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06NC684MPC
Description
CWR06NC684MPC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V 1510 (3825 Metric) 7Ohm @ 100kHz
Package / Case
1510 (3825 Metric)
Series
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±20%
Failure Rate
P (0.1%)
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
7Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C