CWR06MB474MR is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06MB474MR is not available
CWR06MB474MR
DigiKey Part Number
718-CWR06MB474MR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06MB474MR
Description
CWR06MB474MR
Detailed Description
0.47 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 1505 (3812 Metric) 17Ohm @ 100kHz
Package / Case
1505 (3812 Metric)
Series
Size / Dimension
0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±20%
Failure Rate
R (0.01%)
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
17Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C