CWR06MB105JPC is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06MB105JPC is not available
CWR06MB105JPC
DigiKey Part Number
718-CWR06MB105JPC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06MB105JPC
Description
CWR06MB105JPC
Detailed Description
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 1510 (3825 Metric) 6.5Ohm @ 100kHz
Package / Case
1510 (3825 Metric)
Series
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±5%
Failure Rate
P (0.1%)
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
6.5Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C