CWR06KH475JPHR is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06KH475JPHR is not available
CWR06KH475JPHR
DigiKey Part Number
718-CWR06KH475JPHRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06KH475JPHR
Description
CWR06KH475JPHR
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 2214 (5634 Metric) 2.5Ohm @ 100kHz
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Series
Size / Dimension
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Manufacturer Size Code
F
Tolerance
±5%
Failure Rate
P (0.1%)
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C