CWR06KC155MS is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06KC155MS is not available
CWR06KC155MS
DigiKey Part Number
718-CWR06KC155MS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06KC155MS
Description
CWR06KC155MS
Detailed Description
1.5 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 1510 (3825 Metric) 6.5Ohm @ 100kHz
Package / Case
1510 (3825 Metric)
Series
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±20%
Failure Rate
S (0.001%)
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
6.5Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C