CWR06KB475KM is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06KB475KM is not available
CWR06KB475KM
DigiKey Part Number
718-CWR06KB475KM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06KB475KM
Description
CWR06KB475KM
Detailed Description
4.7 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 2214 (5634 Metric) 2.5Ohm @ 100kHz
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Series
Size / Dimension
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Manufacturer Size Code
F
Tolerance
±10%
Failure Rate
M (1%)
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C