CWR06JC684JB/TR is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06JC684JB/TR is not available
CWR06JC684JB/TR
DigiKey Part Number
718-CWR06JC684JB/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06JC684JB/TR
Description
CWR06JC684JBTR
Detailed Description
0.68 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V 1505 (3812 Metric) 14Ohm @ 100kHz
Package / Case
1505 (3812 Metric)
Series
Size / Dimension
0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±5%
Failure Rate
B (0.1%)
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
14Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C