Image for CWR06JC335MCA is not available
CWR06JC335MCA
DigiKey Part Number
718-CWR06JC335MCA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06JC335MCA
Description
CWR06JC335MCA
Detailed Description
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V 2010 (5025 Metric) 4Ohm @ 100kHz
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Series
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±20%
Failure Rate
C (0.01%)
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C