CWR06JB226KC/TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for CWR06JB226KC/TR is not available
CWR06JB226KC/TR
DigiKey Part Number
718-CWR06JB226KC/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06JB226KC/TR
Description
CWR06JB226KCTR
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V 2915 (7338 Metric) 900mOhm @ 100kHz
Category
Mounting Type
Surface Mount
Mfr
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Series
Size / Dimension
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.125" (3.17mm)
Part Status
Active
Manufacturer Size Code
H
Capacitance
Features
High Reliability
Tolerance
±10%
Failure Rate
C (0.01%)
Voltage - Rated
20 V
Grade
Military
Type
Conformal Coated
Qualification
MIL-PRF-55365/4
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C