CWR06HH226JBA is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06HH226JBA is not available
CWR06HH226JBA
DigiKey Part Number
718-CWR06HH226JBA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06HH226JBA
Description
CWR06HH226JBA
Detailed Description
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15 V 2711 (6728 Metric) 1.1Ohm @ 100kHz
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Series
Size / Dimension
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code
G
Tolerance
±5%
Failure Rate
B (0.1%)
Voltage - Rated
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.1Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C