CWR06HH225MP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for CWR06HH225MP is not available
CWR06HH225MP
DigiKey Part Number
718-CWR06HH225MP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06HH225MP
Description
CWR06HH225MP
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15 V 2005 (5113 Metric) 5.5Ohm @ 100kHz
Category
Mounting Type
Surface Mount
Mfr
Package / Case
2005 (5113 Metric)
Series
Size / Dimension
0.200" L x 0.050" W (5.08mm x 1.27mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Part Status
Active
Manufacturer Size Code
C
Capacitance
Features
High Reliability
Tolerance
±20%
Failure Rate
P (0.1%)
Voltage - Rated
15 V
Grade
Military
Type
Conformal Coated
Qualification
MIL-PRF-55365/4
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.5Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C