CWR06HC106MP/TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for CWR06HC106MP/TR is not available
CWR06HC106MP/TR
DigiKey Part Number
718-CWR06HC106MP/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06HC106MP/TR
Description
CWR06HC106MPTR
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15 V 2214 (5634 Metric) 2.5Ohm @ 100kHz
Category
Mounting Type
Surface Mount
Mfr
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Series
Size / Dimension
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Part Status
Active
Manufacturer Size Code
F
Capacitance
Features
High Reliability
Tolerance
±20%
Failure Rate
P (0.1%)
Voltage - Rated
15 V
Grade
Military
Type
Conformal Coated
Qualification
MIL-PRF-55365/4
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C