Image for CWR06HC106JSA is not available
CWR06HC106JSA
DigiKey Part Number
718-CWR06HC106JSA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06HC106JSA
Description
CWR06HC106JSA
Detailed Description
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15 V 2214 (5634 Metric) 2.5Ohm @ 100kHz
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Series
Size / Dimension
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Manufacturer Size Code
F
Tolerance
±5%
Failure Rate
S (0.001%)
Voltage - Rated
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C