CWR06HB475KB/HR is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06HB475KB/HR is not available
CWR06HB475KB/HR
DigiKey Part Number
718-CWR06HB475KB/HRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06HB475KB/HR
Description
CWR06HB475KBHR
Detailed Description
4.7 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15 V 2010 (5025 Metric) 4Ohm @ 100kHz
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Series
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±10%
Failure Rate
B (0.1%)
Voltage - Rated
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C