CWR06FH156JMB is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06FH156JMB is not available
CWR06FH156JMB
DigiKey Part Number
718-CWR06FH156JMB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06FH156JMB
Description
CWR06FH156JMB
Detailed Description
15 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2214 (5634 Metric) 2.5Ohm @ 100kHz
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Series
Size / Dimension
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Manufacturer Size Code
F
Tolerance
±5%
Failure Rate
M (1%)
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C