CWR06FB336MMC is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06FB336MMC is not available
CWR06FB336MMC
DigiKey Part Number
718-CWR06FB336MMC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06FB336MMC
Description
CWR06FB336MMC
Detailed Description
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2711 (6728 Metric) 1.1Ohm @ 100kHz
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Series
Size / Dimension
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code
G
Tolerance
±20%
Failure Rate
M (1%)
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.1Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C