CWR06FB225MBA is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06FB225MBA is not available
CWR06FB225MBA
DigiKey Part Number
718-CWR06FB225MBA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06FB225MBA
Description
CWR06FB225MBA
Detailed Description
2.2 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 1505 (3812 Metric) 8Ohm @ 100kHz
Package / Case
1505 (3812 Metric)
Series
Size / Dimension
0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±20%
Failure Rate
B (0.1%)
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
8Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C