CWR06FB105JBA is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06FB105JBA is not available
CWR06FB105JBA
DigiKey Part Number
718-CWR06FB105JBA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06FB105JBA
Description
CWR06FB105JBA
Detailed Description
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 1005 (2512 Metric) 12Ohm @ 100kHz
Package / Case
1005 (2512 Metric)
Series
Size / Dimension
0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±5%
Failure Rate
B (0.1%)
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
12Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C