CWR06DH686KS is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06DH686KS is not available
CWR06DH686KS
DigiKey Part Number
718-CWR06DH686KS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06DH686KS
Description
CWR06DH686KS
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6 V 2915 (7338 Metric) 900mOhm @ 100kHz
Package / Case
2915 (7338 Metric)
Series
Size / Dimension
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code
H
Tolerance
±10%
Failure Rate
S (0.001%)
Voltage - Rated
6 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C