CWR06DB685KM/TR is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06DB685KM/TR is not available
CWR06DB685KM/TR
DigiKey Part Number
718-CWR06DB685KM/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06DB685KM/TR
Description
CWR06DB685KMTR
Detailed Description
6.8 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6 V 1510 (3825 Metric) 4.5Ohm @ 100kHz
Package / Case
1510 (3825 Metric)
Series
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±10%
Failure Rate
M (1%)
Voltage - Rated
6 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.5Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C