CWR06DB226JCA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for CWR06DB226JCA is not available
CWR06DB226JCA
DigiKey Part Number
718-CWR06DB226JCA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06DB226JCA
Description
CWR06DB226JCA
Detailed Description
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6 V 2214 (5634 Metric) 2.2Ohm @ 100kHz
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Series
Size / Dimension
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Manufacturer Size Code
F
Tolerance
±5%
Failure Rate
C (0.01%)
Voltage - Rated
6 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.2Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C