CWR06CH685MBA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for CWR06CH685MBA is not available
CWR06CH685MBA
DigiKey Part Number
718-CWR06CH685MBA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06CH685MBA
Description
CWR06CH685MBA
Detailed Description
6.8 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 2005 (5113 Metric) 5.5Ohm @ 100kHz
Package / Case
2005 (5113 Metric)
Series
Size / Dimension
0.200" L x 0.050" W (5.08mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±20%
Failure Rate
B (0.1%)
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.5Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C