CWR06CC336MS is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06CC336MS is not available
CWR06CC336MS
DigiKey Part Number
718-CWR06CC336MS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06CC336MS
Description
CWR06CC336MS
Detailed Description
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 2214 (5634 Metric) 2.2Ohm @ 100kHz
Package / Case
2214 (5634 Metric)
Series
Size / Dimension
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Manufacturer Size Code
F
Tolerance
±20%
Failure Rate
S (0.001%)
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.2Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C