CWR06CB225KSA is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06CB225KSA is not available
CWR06CB225KSA
DigiKey Part Number
718-CWR06CB225KSA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06CB225KSA
Description
CWR06CB225KSA
Detailed Description
2.2 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 1005 (2512 Metric) 8Ohm @ 100kHz
Package / Case
1005 (2512 Metric)
Series
Size / Dimension
0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code
A
Tolerance
±10%
Failure Rate
S (0.001%)
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
8Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C