T58A0107M6R3C0150 | |
|---|---|
Manufacturer | Mitsubishi Electric Europe B.V. |
Manufacturer Product Number | T58A0107M6R3C0150 |
Description | CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1206 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 1206 (3216 Metric) 150mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T58A0107M6R3C0150 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz |
Manufacturer Mitsubishi Electric Europe B.V. | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Obsolete | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance 100 µF | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Voltage - Rated 6.3 V | Manufacturer Size Code A0 |