ZMY47-GS18
DigiKey Part Number
ZMY47-GS18GITR-ND - Tape & Reel (TR)
ZMY47-GS18GICT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZMY47-GS18
Description
DIODE ZENER 47V 1W DO213AB
Detailed Description
Zener Diode 47 V 1 W ±5% Surface Mount DO-213AB
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 35 V
Mfr
Operating Temperature
175°C
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
1 W
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms