SFM3000ACEANHWS
DigiKey Part Number
909-SFM3000ACEANHWS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFM3000ACEANHWS
Description
SFM 0.5% 25PPM WS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
300 Ohms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0202 (0505 Metric) Bonding Mountable, Moisture Resistant Thin Film
Category
Features
Bonding Mountable, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tray
Package / Case
0202 (0505 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.012" (0.30mm)