SFM1000ACKANHWS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 Ohms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0202 (0505 Metric) Bonding Mountable, Moisture Resistant Thin Film
SFM1000ACKANHWS
DigiKey Part Number
909-SFM1000ACKANHWS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFM1000ACKANHWS
Description
SFM 0.25% 100PPM WS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.020" L x 0.020" W (0.50mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.012" (0.30mm)