MIC2000BJKMGNHWS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Electro-Films
In Stock: 0
Datasheet
20 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency Thin Film
MIC2000BJKMGNHWS
DigiKey Part Number
909-MIC2000BJKMGNHWS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MIC2000BJKMGNHWS
Description
MIC 5% 100PPM WS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.012" (0.30mm)