CTR3320BFFCGANHWS
DigiKey Part Number
909-CTR3320BFFCGANHWS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CTR3320BFFCGANHWS
Description
CTR 1% 50PPM WS
Detailed Description
33.2 Ohm ±1% 250mW Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array ±50ppm/°C 0303 (0808 Metric)
Power Per Element
250mW
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Resistance (Ohms)
33.2
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.030" L x 0.030" W (0.76mm x 0.76mm)
Resistor Matching Ratio
±1%
Height - Seated (Max)
0.012" (0.30mm)
Resistor-Ratio-Drift
±2ppm/°C