TNPW120621K0DETA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
21 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
TNPW1206
TNPW120621K0DETA
DigiKey Part Number
TNPW120621K0DETA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW120621K0DETA
Description
RES 21K OHM 0.5% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW120621K0DETA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)