TNPW0805110RFETA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
110 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
TNPW0805
TNPW0805110RFETA
DigiKey Part Number
TNPW0805110RFETA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW0805110RFETA
Description
RES 110 OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW0805110RFETA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)