RWR80S3R24FSRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
3.24 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR80S3R24FSRSL
DigiKey Part Number
RWR80S3R24FSRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80S3R24FSRSL
Description
RES 3.24 OHM 2W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR80S3R24FSRSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
S (0.001%)