RWR80S33R2FPBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 47
Datasheet
In Stock: 0
Upgrade
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
33.2 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR80S33R2FPBSL
DigiKey Part Number
RWR80S33R2FPBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80S33R2FPBSL
Description
RES 33.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR80S33R2FPBSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
P (0.1%)